Gród Słowiański w Sławutowie
- Jastrzębia Góra
- Atrakcje
- Gród Słowiański w Sławutowie
- Adres Wejherowska 76
84-100 Sławutowo - Telefon+48 604 148 233
- Telefon+48 608 762 030
Ocena
Dodaj opinię- Ocena
- Dla dwojga
- Dla dzieci
- Dla dorosłych
- Dla seniorów
Zrekonstruowana zgodnie z historyczną wiedzą osada, w której życie toczy się (niemal) dokładnie tak, jak na przełomie IX i X wieku. Zabudowa i plan grodziska, stroje, narzędzia używane w miejscach pracy - wszystko dla jak najlepszego odtworzenia dawno minionych czasów.
Wewnątrz palisady zbudowano na początek 8 chat - wszystkie konstrukcje i ich wyposażenie powstały niemal wyłącznie z użyciem materiałów dostępnych prawdziwym Słowianom w średniowieczu. Najistotniejsze okażą się z pewnością warsztaty rzemieślnicze, w których goście mogą zobaczyć na czym niegdyś polegała niezbędna społeczności praca. Albo samodzielnie spróbować się w konkretnym fachu podług zarzuconych już reguł - garncarstwie, tkactwie, zielarstwie, kowalstwie czy piekarstwie. Prezentowane są również czasowe wystawy tematyczne, np. “Miecze Europy”.
W grodzie przygotowano również kilka miejsc kultu, wykorzystywanych do przeprowadzania tajemniczych rytuałów. Prasłowiańskie klimaty mogą być niezłym tłem dla różnych imprez okolicznościowych. Osada Sławutowo proponuje organizację różnego typu wydarzeń.
Opłaty za zwiedzanie sławutowskiego Grodu Słowiańskiego:
- bilet normalny 12 zł
- bilet ulgowy 8 zł
- bilet rodzinny (2+3) 35 zł
Dla grup zorganizowanych (im więcej uczestników i bogatszy program, tym większa szansa na negocjację ostatecznej kwoty):
- zwiedzanie - 8 zł/os.
- piekarstwo - 6 zł/os.
- garncarstwo - 7 zł/os.
- tkactwo - 7 zł/os.
- zdobienie skór - 8 zł/os.
- bursztynnictwo - 12 zł/os.
- średniowieczne zabawy (za 10 różnych gier) - 10 zł/os.
- przejażdżka wozem - 10 zł/os.
- pokaz sokolnictwa - 15 zł/os.
- survival - 1 dzień 15-30 zł/os., 2 dni 180 zł/os.
Świat średniowiecznych Słowian w osadzie zbudowanej na wzór grodziska typowego dla przełomu IX i X wieku na Pomorzu. Od drewnianej palisady z wieżami strażniczymi począwszy, na wyposażeniu krytych strzechą chat skończywszy. Główną atrakcją będzie zapewne wizyta w jednym z warsztatów rzemieślniczych, w których można poznać prastare metody pracy.
Opinie