Promenada Światowida

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Najważniejsze centrum rozrywkowo-gastronomiczne dla turystów spędzających wakacje w Jastrzębiej Górze - przynajmniej pod wieloma względami.

To tutaj przychodzą uliczni artyści demonstrujący swój kunszt, to tutaj funkcjonuje zapewne największa ilość restauracji i barów z dyskotekami, to tutaj rozkładają się latem wesołe miasteczka i parki zabaw, to tutaj otwierają się najróżniejsze kramy oferującymi towary i usługi. Chwilę wytchnienia oferuje skwer z fontanną w centralnym punkcie.

Deptak przeznaczony tylko dla pieszych (ewentualnie rowerzystów) ma ok. 200 metrów długości i kończy się zejściem na plażę. W przeszłości wieńczyła ją winda turystyczna Światowid, ułatwiająca pokonanie drogi ze stromych klifów w obie strony - i to od niej wzięła się nazwa alejki.

Mini przewodnik

Prawdopodobnie najgłośniejsze i najgęściej zaludnione w czasie wakacji miejsce w całej Jastrzębiej Górze. Turystów w każdym wieku przyciągają tutaj niezliczone kramiki, lokale gastronomiczno-rozrywkowe, uliczne występy artystów wszelakich, wesołe miasteczka czy ciut spokojniejszy plac z fontanną. Promenada zyskała swoje miano po plażowym wyciągu Światowid.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja