Promenada Światowida

Najważniejsze centrum rozrywkowo-gastronomiczne dla turystów spędzających wakacje w Jastrzębiej Górze - przynajmniej pod wieloma względami.

To tutaj przychodzą uliczni artyści demonstrujący swój kunszt, to tutaj funkcjonuje zapewne największa ilość restauracji i barów z dyskotekami, to tutaj rozkładają się latem wesołe miasteczka i parki zabaw, to tutaj otwierają się najróżniejsze kramy oferującymi towary i usługi. Chwilę wytchnienia oferuje skwer z fontanną w centralnym punkcie.

Deptak przeznaczony tylko dla pieszych (ewentualnie rowerzystów) ma ok. 200 metrów długości i kończy się zejściem na plażę. W przeszłości wieńczyła ją winda turystyczna Światowid, ułatwiająca pokonanie drogi ze stromych klifów w obie strony - i to od niej wzięła się nazwa alejki.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prawdopodobnie najgłośniejsze i najgęściej zaludnione w czasie wakacji miejsce w całej Jastrzębiej Górze. Turystów w każdym wieku przyciągają tutaj niezliczone kramiki, lokale gastronomiczno-rozrywkowe, uliczne występy artystów wszelakich, wesołe miasteczka czy ciut spokojniejszy plac z fontanną. Promenada zyskała swoje miano po plażowym wyciągu Światowid.

Promenada Światowida warta uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz