Niebywale rodzinne atrakcje w Jastrzębiej Górze

Rok szkolny w pamięciach pociech dawno wymazany, urlop w pracy już od miesięcy zapowiedziany, środki finansowe na wakacje przeznaczone: pozostaje tylko wybrać kierunek i konkretny kurort dla letniego wyjazdu. Jeżeli wczasy nad polskim morzem jak najbardziej wchodzą w grę, to Jastrzębia Góra - najdalej wysunięta na północ miejscowość kraju - będzie bardzo dobrym wyborem.

Naturalnie plaże i strzeżone kąpieliska już z samej swojej definicji idealnie wręcz sprzyjają wypoczynkowi w pełnym, rodzinnym gronie. Kąpiele w morzu, frisbee, siatkówka i piłka nożna plażowa, zbieranie muszelek, szukanie bursztynu, lepienie piaskowych zamków… Jastrzębią Górę wyróżnia to, iż na tutejszym fragmencie wybrzeża zdecydowanie przeważają klify. I nie należy spodziewać się szerokich łanów piasku i jakichś wymyślnych atrakcji na plażach - przyroda stworzyła tu sporo ograniczeń, które nie zawsze pozwalają na rozstawienie wielkich zjeżdżalni czy trampolin.

Czystą rozrywkę można znaleźć całkiem niedaleko, na Promenadzie Światowida. Właściwie na każdy sezon wakacyjny przybywa tutaj wesołe miasteczko - niewielkie, praktycznie zupełnie nieporównywalne ze stacjonarnym lunaparkiem w sąsiednim Władysławowie. Taka kameralność też może być atutem, choćby dlatego, że dzieciom będzie znacznie trudniej gdzieś się zgubić. A rodzice/opiekunowie mogą milusińskich mieć cały czas na oku, kiedy sami siedzą przy stoliku w lodziarni, restauracji czy innym lokalu. Poza tym na najbardziej turystyczną uliczkę w Jastrzębiej Górze zjeżdżają rozmaitego sortu artyści, prezentujący szerokiej publiczności za “co łaska” swoje umiejętności sceniczne, muzyczne, rysunkowe etc.

Gdyby ktoś wolał podziwiać występy bardziej znanych twarzy i głosów, to jeśli tylko lubi disco-polo, nie może przegapić koncertów we władysławowskim Ocean Parku, stanowiących stały punkt wakacyjnego programu miejskich imprez. To tylko jedna z wielu rozrywek jakie czekają tutaj na gości. Dzieci - a już zwłaszcza nastolatkowie - powinny być bardziej zainteresowane wrakiem statku (escape room), akwariami z egzotycznymi rybami, placami i pokojami zabaw różnorakich oraz największym wabikiem: modelami oceanicznych stworzeń. Bardzo wiernie odtworzonymi i to w naturalnej wielkości.

Jednym z troszeczkę niedocenianych sposobów na rodzinne spędzanie czasu jest wspólna rekreacja. Najlepiej w zacisznej, zachwycającej bogactwem przyrody okolicy. Taką enklawą w Jastrzębiej Górze jest Lisi Jar. To całkowicie naturalny, głęboki i przepełniony uroczą florą wąwóz. Miejscami ściany mają nawet 50 metrów wysokości, a zbocza porastają niezliczone gatunki wrzosów, bylin, krzewów i drzew - zwłaszcza buków. Wspaniały dodatek do podziwiania fantastycznych krajobrazów oferują ośrodki jazdy konnej, w postaci bardzo bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Tutaj trzeba wspomnieć o stadninie “Rumak” w Parszczycach, gdzie działa jeszcze mini-zoo.

Godnych polecenia całej rodzinie atrakcji w Jastrzębiej Górze, jak widać, wcale nie brakuje. A to przecież tylko niewielka ich część, które czekają na urlopowiczów w tej części Pomorza.

Dodano: 2016-10-14
Komentarze (0)
Dodaj komentarz