TOP 5 atrakcji dla dzieci na wczasy nad morzem w Jastrzębiej Górze

Muzeum Kocham Bałtyk ze Swarzewa

Nazwa sugeruje średnio ekscytującą wystawę (pre)historycznych eksponatów na temat naszego morza, ale to jedynie bardzo mylne wrażenie. Kocham Bałtyk w Swarzewie to specyficzny park rozrywki - niby skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, tyle że dobrze bawić się tutaj mogą nawet dorośli. Trójwymiarowe murale to gotowy plan zdjęciowy na humorystyczną sesję fotograficzną. Sala morska w przystępny sposób przekazuje wiedzę przyrodniczą, za pomocą fotografii, preparatów oglądanych pod mikroskopem… oraz specjalnej wersji gry planszowej Monopoly. Z kolei “Morze Klocków” to strefa LEGO, z konstrukcjami stworzonymi przez pasjonatów oraz kącikiem do budowania. A jakby tego było maluchom mało, to na terenie Muzeum Kocham Bałtyk jest jeszcze klasyczny plac zabaw pod chmurką.

Dodano: 2018-04-12 15:07:00

Komentarze (2)
MaThek
12.04.2018 15:30

A co z fokarium na Helu? Daleko wcale nie jest, można by sobie urządzić rodzinną wycieczkę rowerową i wstąpić do paru miejsc. Dla dzieci żywe foki to niewątpliwie duża atrakcja, nawet jeśli ogląda się je zza barierki. Warto wcześniej sprawdzić godziny treningów medycznych, kiedy opiekunowie przeprowadzają ćwiczenia z fokami. To nie pokazy sztuczek, tylko przyzwyczajanie do zachowań badaczy wobec fok na wolności. I jeszcze słówko a propos rowerów: ten środek transportu może się okazać o wiele szybszy od samochodu. A wszystko przez długaśne korki, jakie każdego lata zatykają półwysep.

Anonim
19.05.2019 21:05

Z Jastrzębiej Góry do Helu jest ponad 40 km. Nie wiem jakie dziecko jest w stanie zrobić taką trasę w obie strony, zwłaszcza na wypożyczonym rowerze, chyba że u rodzica w foteliku.

Dodaj komentarz